Exchange Reporter Plus Nedir?

Microsoft Exchange Sunucusu günümüzün açık ara en popüler iletişim, işbirliği ve e-posta mesajlaşma uygulamasıdır. Microsoft Exchange, Active Directory teknolojisi kullanılan birçok kurumsal ortamda tüm e-posta iletişimlerinin merkezi olma görevini üstlenmektedir. Exchange Yöneticisini, MS Exchange Sunucusunun tüm yönlerine ilişkin hassas, granüler, kapsamlı ve eyleme geçirilebilir veriler ile donatacak olan bir Exchange raporlama aracına sahip olmak bir gereklilik halini almaktadır.

ManageEngine Exchange Reporter Plus, Microsoft Exchange Sunucuları için web tabanlı bir analiz ve raporlama çözümüdür. Exchange Reporter Plus, Microsoft Exchange Sunucusu ortamının her yönüne dair 100'ü aşkın farklı rapor sağlayan kapsamlı bir MS Exchange raporlama yazılımıdır.

Hangi sorunların çözülmesini sağlar?

 • Posta Kutusu Trafiği, Posta Kutusu İçeriği ve Posta Kutusu Boyutu Raporları sayesinde gelen ve giden e-posta mesajlarını takip edin, posta kutusu boyutunu gözlemleyin, Exchange trafiği analizi gerçekleştirin ve istenmeyen postaları Active Directory posta kutularından uzak tutun.
 • Exchange veritabanı ve sunucusuna yönelik gerçek zamanlı gözetim raporlarına erişin; Exchange’in sağlıklı ve sunucu rollerinin sorunsuz şekilde çalışmasını sağlayın.
 • ActiveSync kullanımı, senkronizasyon talepleri, politika bilgileri, durum bilgileri ve aygıt bilgileri konusunda kapsamlı raporlar alarak organizasyonunuzdaki ActiveSync trafiğini kontrol altında tutun.
 • Sunucu Trafiği Raporları kullanarak her bir Exchange sunucusu tarafından gönderilen ve alınan mesajların sayısını yakından takip edin.
 • Kapsamlı Ortak Klasör Raporları ile Exchange Sunucusu Ortak Klasörlerinin önemli istatistiklerini gözlemleyin.
 • Dağıtım Listelerine yönelik raporlar oluşturun ve aynı zamanda Dağıtım Listeleri Trafik Raporunu çalıştırarak her bir dağıtıma ilişkin trafiği görüntüleyin!

Hangi özellikleri sunar?

Raporlama

Denetim

Gözetim

Gerçek Zamanlı Değişiklik Denetimi

Exchange sunucusu denetim raporları sayesinde gelişmiş güvenlikten faydalanın ve her türlü yetkisiz posta kutusu oturum açma girişiminden ya da posta kutusu izinlerinde yapılan değişikliklerinden haberdar olun.

Exchange Sunucusu Denetim özelliği sayesinde aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 • Kullanıcı oturum açma kalıplarını gözlemleme
 • Belirli bir zaman diliminde takılan ya da çıkarılan depolar hakkında raporlar alma
 • Posta kutusu izinlerindeki değişiklikleri araştırma
 • Ayardaki değişiklik sonrasında ve öncesinde erişim kontrol girişlerinin tam listesini alma
 • Kota değişiklikleri, boyut kısıtlaması değişiklikleri, etkinleştirilmiş posta kutuları, devre dışı bırakılmış ve taşınmış posta kutuları gibi posta kutusu nitelik değişiklerini yakından takip etme.

Exchange Reporter Plus bu raporları teknik olarak ileri düzeyde olmayan kullanıcılar tarafından oluşturulup yorumlanabilecek kadar kolay anlaşılabilir bir formatta sunar. Bu raporların göz açıp kapayıncaya kadar oluşturulmasına ek olarak bunları dışarı aktarmak da mümkündür. Raporlar diğer faaliyetler için xls, csv, pdf ya da html dosya biçimlerinde indirilebilirler. Exchange Reporter Plus'ı Uygulamalı Canlı Tanıtımımızda deneyin!

Exchange Gözetimi - Depolama, E-posta, Veritabanı, Servis ve daha fazlası...

Bileşenlerin sağlığı ve durumu ile işlevsellik hakkında verilere ulaşın. Tüm Exchange organizasyonunu tek adımda gözden geçirin.

exchange-monitoring-storage-email-database-service-screenshot

Exchange Reporter Plus - çerçeve ve işleyiş

Veriler her yerde! Bir Exchange Yöneticisinin ihtiyaç duyduğu tüm veriler Microsoft Exchange Sunucusu, Active Directory ve Mesaj Takibi ve IIS günlüklerinde mevcuttur. Exchange Reporter Plus tüm bu kaynaklardan veri tarar, toplar ve birleştirir ve bunları yazılımın yerleşik veritabanında bir araya getirir. Exchange Reporter Plus talep edildiği takdirde bu verileri istatistiksel olarak bilgilendirici MS Exchange Raporlarına dönüştürmek için programlı analizler kullanır.

Teknik Bilgiler

Platformlar: Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows Server 2000, Windows Server 2003, Windows Server 2008, Windows Server 2012 ve Windows Server 2012 R2.
Tedarikçiler: Microsoft.
Exchange Sunucusu sürümleri: Exchange Sunucusu 2003, Exchange Sunucusu 2007, Exchange Sunucusu 2010, Exchange Sunucusu 2013 ve Exchange Sunucusu 2016.
Teknolojiler: Microsoft Exchange ve Active Directory.